Najnowsze rozwiązania na pokrycia dachów !

ThermaDeck™ PRO

PŁYTA DACHOWA EPS

ThermaDeck Pro to dachowe płyty warstwowe z rdzeniem styropianowym EPS. Mogą być mocowane do konstrukcji wsporczej zestawem składającym się z łącznika ukrytego WŁOZAMOT i wkrętu (tzw. mocowanie ukryte) albo bezpośrednio wkrętem przelotowym na wskroś (tzw. mocowanie widoczne).

Płyty ThermaDeck PRO są przeznaczone do zastosowania jako przekrycia dachowe we wszystkich rodzajach budynków, gdzie nachylenie połaci dachowej w kierunku spadku wynosi co najmniej 4° (7%) dla pokrycia składającego się z pojedynczej płyty (do 7 m) lub 6° (10%) dla płyt łączonych na długości, instalowanych ze świetlikami itp.

thermaDeck1.jpg thermaDeck2.jpg

   Dostępne opcje:

• FLEXI - płyta z wewnętrzną okładziną elastyczną (jednostronna) - 190 mm

thermaDeck4.jpg

             Łącznik przelotowy                             Łącznik ukryty
thermaDeck3.jpg

 Dostępne grubości płyt [mm]  Współczynnik przenikania ciepła Uc = W/(m2 x K) Ciężar 1 m2 [kg]
Ilość płyt w pakiecie [szt]
 I00  038  10,2  7-8
 I25  0,31  10,6  7-8
 I50  0,26  1 U  6-7
 200  0,20  11.9  4-5
 250  0,16  12,8  4
 300  0,13  13,6  3                                                   SPOSÓB MONTAŻU I AKCESORIA

thermaDeck5.jpg
                               ThermaDeck™ PRO R                          ThermaDeck™ PRO L
                               profilowanie rowkowe                        profilowanie Liniowe


thermaDeck6.jpg


ThermaDeck™ PRO
ŁĄCZENIE PŁYT NA DŁUGOŚCI


thermaDeck7.jpgPrzygotowanie pierwszej płyty:
W przypadku połaci dachowych dłuższych niż 7 m, ze względów technicznych i eksploatacyjnych, zaleca się dzielenie całkowitej długości na krótsze odcinki oraz łączenie ich ze sobą na podwójnej płatwi z zachowaniem dylatacji. Ma to związek z pracą termiczną płyt warstwowych pod wpływem promieniowania słonecznego. Z tego też względu, kolorystyka płyt dachowych nie powinna wykraczać poza I Grupę kolorów (kolory bardzo jasne, zalecany RAL9010).

Na płatwie konstrukcji wsporczej nanieś taśmę akustyczną. Płyty łączone po długości montuje się w kierunku od rynny do kalenicy. Umieść pierwszą płytę na konstrukcji rąbkiem stojącym w kierunku montażu. Nanieś masę butylową w miejscach krawędzi zakładu.


thermaDeck8.jpgNałożenie płyty zakładkowej:
Płyty zakładkowe posiadają tzw. podcięcie, które obejmuje przecięcie wewnętrznej okładziny i części rdzenia płyty. Przed montażem usuń podcięte elementy okładziny wewnętrznej i rdzenia, aby końcowo pozostała tylko fałda zakładu okładziny stalowej (sama blacha). Długość zakładu wynosi co najmniej 300 mm i jest tym większa, im kąt spadku dachu jest mniejszy. O szczegółach zastosowania decyduje projektant. Tak przygotowaną płytę zakładkową umieść na poprzedniej płycie, zachowując odstęp 20 mm pomiędzy płytami (dylatacja). Przestrzeń dylatacyjną wypełnij niskoprężną pianką montażową. Styk boczny płyt uszczelnij masą.


thermaDeck9.jpgMontaż końcowy:
Teraz należy umocować płyty do konstrukcji wsporczej. Najpierw przymocuj okładziny zewnętrzne płyt w fałdzie zakładu. W tym celu użyj nitów szczelnych stalowych, które rozmieść w dwóch liniach, zgodnie z pasami masy uszczelniającej: na krawędzi zakładu oraz przy styku płyt. Rozstaw pomiędzy nitami: co 200 mm.

Następnie umieść łączniki WŁOZAMOT na rąbkach stojących płyt w miejscu występowania płatwi. Przykręć do konstrukcji odpowiednimi wkrętami z oferty EuroPanels. Kolejne płyty nakładaj i mocuj zgodnie z kierunkiem montażu powtarzając kroki z poprzednich etapów.

Porada:
Końcowym etapem montażu jest nitowanie rąbków nitami szczelnymi stalowymi w miejscach występowania łączników WŁOZAMOT Opiłki metalu powstające przy wierceniu otworów należy bezwzględnie usunąć!


Rozwiązanie kalenicy ThermaDeck PRO

thermaDeck10.jpgUmiejscowienie profili Z oraz obróbki DDB:
Zamknięcie dachu dwuspadowego można rozwiązać na wiele sposobów. Prezentowany poniżej opiera się na zestawie obróbki 005A - kalenicy zewnętrznej z zetownikiem. Dobór ten jest polecany z uwagi na rąbki stojące i zagięte płyt ThermaDeck PRO. W układzie kalenicowym, płyty dachowe muszą zachować odległość dylatacyjną 20 mm pomiędzy okładzinami wewnętrznymi. Wolną przestrzeń między płytami uzupełnij styropianem lub niskoprężną pianką montażową. Po zamocowaniu płyt dachowych, do wewnętrznych okładzin przymocuj kalenicę wewnętrzną (obróbka 006). Dla wyznaczenia linii mocowania zetowników, kalenicę zewnętrzną przyłóż do okładzin płyt (tak, jak powinna końcowo je zakrywać) i zaznacz miejsce mocowania zetownika.


thermaDeck11.jpgMontaż profili Z:

Zetownik 005 umieść w wyznaczonej linii i przynituj nitami szczelnymi stalowymi. Zwróć uwagę na kierunek montażu zetownika. Musi on zakrywać wnętrze kalenicy, umożliwiając jej montaż (nasunięcie na jego krawędź). Nity są wtedy zakrywane przez zetownik (skierowane do środka kalenicy).


thermaDeck12.jpgNakładanie kalenicy DD5A:
Na koniec nałóż kalenicę zewnętrzną. Rozpocznij od jednej krawędzi, wsuwając ją w zetownik. Następnie zamocuj po przeciwnej stronie, wsuwając w drugi zetownik. Dla ułatwienia, możesz nacisnąć na szczyt kalenicy, aby wprowadzić jej krawędź do zetownika. Po zamocowaniu, kalenica powinna ściśle dolegać na obu krawędziach zetowników. Jeżeli kalenica jest za luźna, musisz poprawić mocowanie jednego z zetowników.


Żródło: Zlecenia budowalne